Dodano dnia: 23.01.2014 o godz: 21:30 | Numer ID: 3703
Link nie działa/spam ?

Rozliczyć delegacje krajowe

Jak rozliczyć delegacje krajowe a jak zagraniczne? Czym one się różnią i kto może być oddelegowany w podróż służbową? W podobny sposób delegacje krajowe jak i te zagraniczne, to podróże służbowe, to jest wyjazdy, związane tematycznie z zakresem wykonywanej pracy, odbywające się do innego miasta bądź innego Kraju, aniżeli miejsce wykonywania pracy. Na tego typu wyjazdy, naturalnie oddelegowane zostają osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie, umowy o dzieło, członkowie stowarzyszenia i wolontariusze.
Koszty podróży, które mogą zostać zwrócone, to nade wszystko, koszty przelotu, noclegu, diet tzn. wyżywienia, wszelakich dojazdów środkami łączności miejskiej, i wszelakich innych udokumentowanych na przykład opłaty konferencyjne i tak dalej Również koszty poniesione, w sytuacji podróży służbowej, osobistym samochodem, mogą zostać rozliczone. Rozrachunek odbędzie się w takim przypadku, na bazie ewidencji przebiegu pojazdu, a kwota zwrotu kosztów podróży służbowej wyliczona będzie za pośrednictwem tak zwanej kilometrówki. Wszystkie delegacje krajowe powinno się rozliczyć w ciągu czternastu dni od ich zwieńczenia.

Pracownik musi być uświadomiony przedtem, iż to na nim, spoczywa zobowiązanie zbierania wszystkich biletów i rachunków dotyczących podróży, a również istotnych informacji o godzinach odjazdów z jednego miasta oraz dotarcia do innego. Zatrudniony po powrocie, dodatkowo zobowiązany jest do wypełnienia odpowiedniego druku rozliczenia podróży służbowej. Zaledwie wtenczas, gdy pracownik doniesie wszystkie bilety i dokumenty a dodatkowo wypisany druk, podróż służbowa, będzie mogła zostać poprawnie rozliczona, a poniesione koszty, zwrócone.
Łatwo i szybko rozliczyć podróże służbowe umożliwia specjalistyczny program do delegacji firmy FORMAT. To sposób aby sprawnie rozliczyć zaliczki, przejazdy, noclegi, ryczałt za używanie pojazdu (kilometrówka) i wiele innych. Program ten jest w stanie bardzo skutecznie rozwiązać nasze problemy związane z delegacjami oraz skrócić czas niezbędny na rozliczenie, więc jak najbardziej warto zainteresować się nimi bliżej.

Szczegóły strony www.delegacje.prowadz-firme.pl:

Komentarze do strony: www.delegacje.prowadz-firme.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę www.delegacje.prowadz-firme.pl

Rozliczyć delegacje krajowe
Rozliczyć delegacje krajowe
Rozliczyć delegacje krajowe
-

Najnowsze tagi związane z kategorią: